Faydalı Bilgiler

Baba Vanga Kimdir?

Ünlü Kahin Baba Vanga

Bulgaristan da, 30 Ocak 1911 de dünyaya gelen Baba Vanga, prematüre bir bebek olarak doğmuştur. Çeşitli sağlık sorunları nedeniyle yaşayıp yaşamayacağı bilinmezdir. Bu nedenle aile tarafından isim verilmemiştir.

Yaşama tutunan bu bebeğe ailesi iyi haber getirmek anlamını taşıyan Vangelia ismini vermiştir. Ailesinin maddi zorlukları vangelianın da yoksulluk ve zor bir yaşam içinde yaşamasına neden olmuştur. Genellikle kardeşine bakan ve ev işleriyle uğraşan vangelia, boş vakitlerini oyun oynayarak geçirirdi.

En sevdiği oyunlardan birisi kör taklidi yaparak, başka bir odaya sakladığı oyuncağı bulmaya çalışmaktı. Ailesi onun bu garip oyundan neden zevk aldığını düşünür ve endişe etmeye başlarlardı.

Oyunu adeta gerçeğe dönen vangelia o dönemde yaşanan bir kasırga sonucu 2 km uzağa fırlatılmış, toz toprak içine karışmış ve gözlerini kaybetmiştir. Hiçbir tedavinin işe yaramadığı, gözlerinin sadece birkaç operasyon sonucunda kısmen görme yetisine erişebildiğini söylemişlerdir.

Maddi zorluklar tüm tedavileri yerine getirememiş bu nedenle tekrar görmesi mümkün olmamıştır. Bu zaman diliminde vangelia kendi içine kapanıp derin düşüncelere dalıyormuş. Ailesi bu durumu gözlerini kaybetmesine yoruyor, ancak geçen süre zarfında bu durumdan endişe etmeye başlamışlar.

Ailesi son çare onun görmeyen gözlerini iyi bir eğitimle sürmesi yolunda bir karar verir ve onu zemun kentinde 1925 de körler okuluna yazdırır. Burada tam 3 yıl boyunca eğitim görür. Ailesi maddi yetersizlikten dolayı hep çalışmak zorunda kaldı ve vangelia ile pek fazla ilgilenemedi. Gözleri hariç sağlık durumu iyi olan vangelia, 1939 yılında akciğer hastalığına yakalandı.

Doktorlar onun kısa bir zaman sonra öleceğini söyledi. Ancak hiçte öyle olmadı, aksine çok kısa bir süre sonra tedavileri yanıt verdi ve çabucak iyileşti.

1941 yılında 2. Dünya savaşının henüz başlarında vangelia da çeşitli paranormal olaylar kendini göstermeye başladı. Bu yeteneğinin farkına varan vangelia, çevresinde ki insanlara birçok bilgi vermeye başlar.

Evine gelen ve ondan yardım isteyen hiç kimseyi geri çevirmeyen vangelia, komşularının kaybolan eşyalarını, hayvanlarını hastalıklarına şifa olacak tedavileri onlara söylemeye başlar.

1967 yılında durumu fark eden devleti onu devlet hizmetine alır, artık iyice meşhur olan vangelia, özel görevliler ile belediye de onunla görüşmek isteyenlere kapısını açıyordu.

Kahin olduğunu kanıtlayıcı her şeyi insanlara sunuyordu. Geleceği gördüğünü, olabilecek her durumu anlatıyordu. Yıllar geçtikçe tüm Dünya da namı git gide artıyor coğrafyanın her yerinden insanlar onunla görüşmek için yola düşüyordu.

Baba Vanga’nın Kahinleri

Baba vanga yıl yıl olacakları söylüyor, işte buyurun baba vanga kahinlerine göz atalım.

11 Eylül Saldırısı

”Korku.. Korku!.. İki Amerikan kardeş, çelik kuşlar tarafından düşürülecek! Kurtlar, çalılarda ulur ve suçsuzların kanları deve gibi akar..”

Prag İşgali

Prag‘ı hatırlayın! Prag’ı hatırlayın!.. Şehrin üzerinde büyük güçler dolanıyor ve savaş.., savaş diye çığlık atıyorlar… Prag, içinde balık tutacakları bir akvaryuma dönüşecek”

Indira Gandhi’nin Ölümü

‘Yakın zamanda hükümetin başına geçecek. Ama orada uzun süre kalamayacak, çünkü ölümü buna engel olacak.. Onu ölüme götüren elbisesi olacak. Duman ve ateşin arasında, sarılı turunculu elbise görüyorum!”

Kursk Denizaltısı’nın Batması

” Kursk sulara gömülecek ve tüm dünya onun için ağlayacak..” 

Obama ve Başkanlığı

”Bir gün Amerika’da beyaz ev siyah olacak, okyanusun ötesindeki siyah insanlar da beyaz..”

 

 

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Şimal Dayak

Kendini bildi bileli yazar, bu yazar...

Yazarın Diğer Paylaşımları

Ayrıca Bunada Göz Atabilirsiniz

Close
Close

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak çalışmalarımızı sürdürebilmemize destek olun.