Galeri

Bitcoin nedir ? Kar elde edilir mi ?

Bitcoin nasıl kullanılır ?

Bitcoin nedir ?

Bitcoin nedir ? Kripto para denilince akla ilk gelen şüphesiz ki Bitcoin’dir. Bitcoin bugün tam 9 yaşında. Bundan 9 yıl önce yani 3 Ocak 2003 de blog dünyasın da yerini alan Bitcoin bugün milyonlarca kişi tarafından sanal para platformunda liderliği üstelenmiş durumda. Kripto paranın en çok yatırım alan platformudur. Kısmi olarak elektronik bir para birimi de diyebiliriz. Kar elde edilir mi? şanslıysanız evet…

bitcoin nedir

Bitcoin Nasıl alınır ve Kullanılır ?

Bitcoin alımı ve satımı yapan birçok alan bulunmaktadır. Bu platformlar kullanıcılara pek çok imkan sunmakta, kredi kartından, hesaptan havaleye kadar yatırım yapabileceğiniz her imkanı sizlere sunuyor. Bittorent ağlarına benzer ağlar ile çeşitli noktalar da yapılan ödemeler , diğer yönde yapılan ödemelere  ulaşıyor. Ve her bir ödeme, çeşitli bloklarda toplanarak  hash algoritması uygulanıyor.

bitcoin hakkında bilgi

 

Bitcoin Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bitcoin satın almayı mı düşünüyorsunuz ? Öncelikle bununla ilgili çok yönlü bir araştırma yapmalısınız. Bir çok forum sitesinde Bitcoin hakkın da yorum ve öneriler bulunmakta. Bunlarla ilgili en azından fikir alışverişinde bulunarak Bitcoin hakkın da bilgi sahibi olmalısınız. Bitcoin nedir ?

En çok dikkat etmeniz gereken unsur ise, Bitcoin alım satımı konusunda ayıracağınız bütçedir. Çünkü bu platform da bu bütçe değişkenlik göstermektedir.

bitcoin alırken dikkat edilmesi gerekenler

Bitcoin Üyeliğinizi Nasıl Korursunuz ?

Bitcoin almaya karar verdiniz ve seçtiğiniz platform da üyelik oluşturdunuz. Bu aşamada üyeliğinizi ve hesabınızı korumak için mutlaka 2FA özelliğini devreye sokarak çift aşamalı güvenlik sistemini uygulamış olacaksanız. Bu sayede hesabınızda ki paranızı çeşitli hackerlara karşı korumuş olursunuz.

bitcoin üyeliği

Bu 2FA özelliği için ya sms uygulaması ile yada Google size sunduğu Authenticator uygulamasından yararlanabilirsiniz.  Google sisteme her girişiniz de size 2. Bir şifre uygulaması sunduğu için hesabınız her türden daha güvenli bir hale geliyor. Ayrıca Google bu uygulaması hem App store da hem de Google   play store de ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Örnek verecek olursak https://bitcoin.org/tr/

Bitcoin nedir ?  Kar elde edilir mi ? Sizler de Bitcoine merak saranlardansanız ve bir kaç liranızı denemek üzere bitcoine yatıracaksanız , kapsamlı bir araştırma sonun da uygunluğuna bakarak deneyebilirsiniz.  Her an haraket halinde oluşundan çok sık bakmak yerine 2 günde bir takibini yapmanızı tavsiye ederim.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Şimal Dayak

Kendini bildi bileli yazar, bu yazar...

Yazarın Diğer Paylaşımları

Ayrıca Bunada Göz Atabilirsiniz

Close
Close

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak çalışmalarımızı sürdürebilmemize destek olun.