Faydalı Bilgiler

Dikkat Eksikliği’nden Kurtulun

Dikkat Eksikliğinden Kurtulmanın Yolları

Dikkat eksikliği denince akla ilk çocuklarda bulunduğu gelir, halbuki hiç de öyle değildir. Dikkat eksikliği her yaşta ve her bireyde bulunabilir.

Dikkat eksikliğinin yetişkinlerde bulunma sebepleri farklılık gösterebilir.Bunların başında aile,sosyal yaşam ve bireyin kişisel gelişimidir.

Dikkat eksikliği belirtileri ise çocuklarda, kişiye odaklananamama, bir nesneye uzun süre bakamama,bir uğraşla fazla vakit geçirememe gibi birçok faktörle tespit edilir. Yetişkin insan da ise bu durum, trafikte yapılan ufak çaplı kazalar ve hatalar,birisiyle konuşurken dikkatin hemen kopması ve başka şeylere yönelme gibi çeşitlilik gösterir.

Dikkat eksikliğinden kurtulmanın ipuçları

Spor Yapmak

Spor yapmak her açıdan oldukça faydalanır. Gerek bedenen ve gerek ruhen binevi terapi kıvamında olan spor, zihinsel olarak da oldukça etkilidir. Dikkat eksikliğin den kurtulmak istiyor iseniz bol bol spor yapın, bu alanda size iyi gelebilecek branşlar; tenis, futbol,basketbol,golf… gibi spor dalları dikkat eksikliğinize yardımcı olacaktır.

Yaptığınız İşe Sık Sık Ara Vermek

Uğraştığınız bir işe, sık sık kısa aralar verin, bu işinize tekrar döndüğünüz de nerde kaldığınızı hatırlatacak ve konsantrasyonunuzu sağmaya yardımcı olacaktır.

Oyun Oynamak

Boş vakitlerinizde zorlayıcı oyunlar oynayın, dikkat dağılımınızı yeniden toplamanızda yardımcı olacaktır.

Resim Yapın

Resim yaparken  bütün dikkatiniz kağıda yansıyasaktır, ve kısa aralar verdiğiniz taktirde geri döndüğünüz de kaldığınız yerden hemen devam edebiliyor iseniz bu diikat eksikliğinde büyük gelişim gösterdiğinizin kanıtı olacaktır.

 

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Şimal Dayak

Kendini bildi bileli yazar, bu yazar...

Yazarın Diğer Paylaşımları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ayrıca Bunada Göz Atabilirsiniz

Close
Close

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak çalışmalarımızı sürdürebilmemize destek olun.