Faydalı BilgilerGaleri

Evde Kalça Büyütme Haraketleri

Kalça Şekillendirme

Estetiğe gerek duymadan, doğal yollar ile ve tabiki bu da ağırlık olarak spor ile kendi vücudunuza şekil verebilirsiniz. Yapacağınız düzenli egzersizler ile istediğiniz fit’liğe ve ölçülere sahip olabilirsiniz. Tabi ki bunun için öncelikle bir kaç küçük araştırma yapmalı ve sonrasın da kolları sıvamalısınız. Yanlız istediğiniz vücut hemen öyle 3 günde olmaz. Sabırlı olacaksınız ve talimatları doğru şekilde düzenli bir biçim de yapacaksınız.

Bugün sizlerle Kalça Büyütmenin Yollarını, Yani rutin egzersizlerini paylaşıyorum.Dilerseniz video olarak izleyin, dilerseniz resimlerden yararlanın.

1- Çömelme Haraketi (Squat)

https://www.binhello.com/wp-content/uploads/2017/08/kalca-buyutme-hareketleri.jpg

https://www.binhello.com/wp-content/uploads/2017/08/SQUAT-1.jpg

Bu haraket oldukça basittir. Günde 10 dakikanızı ayırarak kalçanızı büyütebilirsiniz. Bu Haraket en önemli haraketiniz.

15 kez ve 3 set bu işlemleri yapınız.

Eller yere paralel olarak, yada ağırlık (dambıl) kaldırarak 15 kez çömelme haraketini yapın, yanlız dizleriniz 1. resimdeki gibi olsun, yani çok bükmeyin ve sırtınızı olabildiğince dik tutarak kalçanızı dışa doğru verin. Ardından 30 saniye kadar dinlenin ve ikinci harakete geçin.

2- Adım

Resimde gördüğünüz gibi ister ağırlıkla, ister hiçbirşey kullanmadan çalışabilirsiniz. Bizim tavsiyemiz ağırlık kullanmanızdır, çünkü kas şekillenmesi daha çabuk olur.

Büyük bir adım atın ve olduğunuz yere dizinizi deydirin. Kalkın büyük bir adım daha atın ve diğer bacağınızı yere deydirin, bu işlemi 15 kez iki bacak için de tekrarlayın.

30 saniye dinlenin, su için…

3- Köprü Haraketi

Sırt üstü uzanın ve ister ağırlığı üzerine koyarak, ister kollarınızı yana açarak yapın, kendinizi olabildiğince yukarıkaldırın ve kalçanızın sıkışmasını sağlayın , yukarı kaldırıp indirerek 15 kez bu haraketi tekrarlayın. Son yapımınızda en az 40- 50 saniye kadar kendinizi yukarıda tutun ve kalçanızı sıkılaştırın. Ardından haraketi sonlandırın.

4-Yukarı Tekme

Kendinizi olabildiğince yukarı tekme atmaya çalışarak sıkılaştırın, yani attığınız tekmeler sert değil aksine yavaş olmalı ama kesinlikle boşa vurmamalı, bu haraketi yaparken kalçanızın  sıkılaştığını hissetmeniz çok önemli, aksi oluyor ise adımınızı savurduğunuz sonucu çıkar.15’er kez her iki bacağınıza da bu egzersizi yaptırın.

5- Yan Kaldırma

Son haraketimiz de bacağınızı yana doğru kaldırmak, kesinlikle yavaş yavaş yapın, 15 kez birine 15 kez diğerine şeklinde yapın.Yine tekrar edelim bütün bu haraketleri yavaş olarak yapın ve kalçanızda ki kasların çalıştığını hissederek yapın,olabildiğince sıkılaştırarak tekrar edin.

Egzersizimiz bu kadar dilerseniz videolu olarak da izleyebilirsiniz,günlük 10 dakika bu haraketleri yapın, size tavsiyem çok aç karnınıza yapmayın ama fazla da tok olmayın, bu haraketlerin bitiminden en geç yarım saat içinde birşeyler tüketin ve bolca su için…

Sağlıklı Günler…

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=RKmCuPk9QKc]

 

 

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Şimal Dayak

Kendini bildi bileli yazar, bu yazar...

Yazarın Diğer Paylaşımları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ayrıca Bunada Göz Atabilirsiniz

Close
Close

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak çalışmalarımızı sürdürebilmemize destek olun.