Faydalı Bilgiler

Google Japonya’nın İnternetini Kesti :)

Yanlışlıkla Denilse de Kriz Geliyor ...

Japonya’da İnternet Kesintisi

Geçtiğimiz günlerde Japonya‘da oldukça ilginç bir internet kesintisi gerçekleşti. Bu durumun sorumlusunun Google olması ise olayı daha da ilginç hale getiriyordu.

Paylaşılan bilgilere göre Japonya’nın en büyük internet servis sağlayıcılarını tercih eden internet kullanıcıları saatler boyunca internete bağlanamadılar. Durumun sebebi ise Google’ın yaptığı bir yapılandırma hatasıyla bir sınır geçit protokolünü çalışmaz hale getirmesiydi. Hata sonucu Verizon’a yanlış veri aktarıldı ve bu durum bir domino etkisi yaratarak NTT Communications ve KDDI Corp. adlı internet servis sağlayıcılarına yansıdı.

Yaşanan problem NTT Communications’un internet hizmetini kullanan 7.7 milyon kullanıcıya ve 480.000 civarında firmaya yansırken KDDI Corp.’un arızadan etkilenen kullanıcı sayısı açıklanmadı.

Google, Japon medyasına verdiği demeçte problemin kendisinden kaynaklandığını kabul etti ve sorunu 8 dakika içinde çözdüğünü belirtti. Fakat sorunun çözülmesi kullanılan ağ yapısına bağlı olarak anında kullanıcılara yansımadı, birkaç saat sonra ancak internet erişimi sağlanabildi. Bazı kullanıcılar ise problem sırasında çok düşük hızlarla internete bağlanabiliyordu.

Google, sebep olduğu arıza için özür dilese de Japon İçişleri ve İletişim Bakanlığı konu hakkında soruştırma başlattı. Bu durumun önümüzdeki dönemdebir krize dönüşebilmesi muhtemel.

kaynak url https://www.tamindir.com/google-kazara-japonyanin-internetini-kesti_h-23866/?utm_source=facebook&utm_medium=h-23866&utm_campaign=Facebook%20Trafik

 

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

Şimal Dayak

Kendini bildi bileli yazar, bu yazar...

Yazarın Diğer Paylaşımları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ayrıca Bunada Göz Atabilirsiniz

Close
Close

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak çalışmalarımızı sürdürebilmemize destek olun.