Faydalı Bilgiler

İştah Kesen Yiyecekler

İştahınız Çok ve Bu Durumdan Şikayetiniz mi Var?

İştahınız çok, ancak siz bundan pek de memnun değilmisiniz? İştahınızı durduramıyor ve sürekli birşeyler atıştırma ihtiyacımı duyuyorsunuz ? Yeni yemek yediğiniz halde kendinizi açmı hissediyorsunuz?

Size bir kaç küçük tavsiye öyleyse… İştahınızı kontrol altında tutabilmeniz için bu bir kaç yiyeceği tüketin ve iştahınızı durdurun…

Su

Evet, bol bol su tüketin bu zaten hem sağlığınız açısından iyi gelecek, hemde iştehınızı durduracaktır. Örneğin yemek yemeden önce bir bardak su için ve öyle oturun sofraya. Canınız sürekli birşeyler çektiği anda da bir bardak su için ve isteğinizi kaçırın.

Elma Sirkesi

Elma sirkesi tamamen bir iştah kesicidir, tüketeceğiniz salataya elma sirkesi katarsanız iştahınızı mükemmel şekilde bastıracaktır.

Badem

Vitamin ve mineralin vücudunuzda az olması size sürekli iştahlı olmanıza sebebiyet verir, bunun içinse günde bir avuç da olsa badem yemeniz iştahınızı kapatacak, yeterli lif ve vitamin günlük ihtiyacınızı karşılamaya yardımcı olacaktır.

Acı Biber

Acı biber hem yağ yaktırır, hemde iştahınızı azaltır. Özellikle diyette ki kişilere acı biber yemeleri tavsiye edilir.

Yeşilçay

Yeşilçay hem sağlığınız açısından hemde sindirim sisteminin düzgün çalışmasından dolayı oldukça faydalı bir içecektir. Düzenli kullanım halinde iştahı azalttığı düşünülmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Şimal Dayak

Kendini bildi bileli yazar, bu yazar...

Yazarın Diğer Paylaşımları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ayrıca Bunada Göz Atabilirsiniz

Close
Close

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak çalışmalarımızı sürdürebilmemize destek olun.