Faydalı Bilgiler

Kedi Otu Kökü Kapsül Faydaları

Kedi Otu Kökü Kapsül Faydaları

Yunanlıların mucize dedikleri kediotu kökü, 2000 yıl aradan sonra şimdi gıda takviyesi olarak kullanılıyor. Hemen hemen her şeye büyük faydası olan kediotu kökünün işte diğer faydaları.

Yunanlılar bu otu idrar söktürücü, sindirim sistemi bozuklukları için kullansa da artık araştırmalara göre oldukça fazla özelliklere sahip bir gıda takviyesi.Bilinen en önemli özelliklerinden birisi ise uykusuzluk problemi yaşayan kişilere merhem olduğudur. Şifalı bitkiler kategorisinde oldukça rağbet gören kedi otu kökü kapsülü idrar söktürücü, sindirim sistemini düzenleyici, karaciğer probleminde onarıcı ve uyku hali sağlayıcısıdır.

Uyku Problemi İçin Kedi Otu Kökü

Kediotu kökünün ismi, bu otun kedileri ve fareleri kendinden geçirdiğini gözlemleyen Yunanlılar tarafından verilmiştir. Özellikle yatıştırıcı etkisi ile uzun yıllar orta çağdan beri herkesin derdine deva bitkisi olarak bilindi.

Uykusuzluk, aksi yete bozukluğu, huzursuzluk, agresiflik ve tüm rahatsızlıklara karşı birebir iyi geldiğini ve doktorların reçete yanında tavsiye ettiği bir gıda takviyesi olduğunu söyleyebiliriz.İçerisinde yatıştırıcı ve sakinleştirici bir formül bulunan kedi otu kökü, Belçika, Hollanda gibi ülkelerin yanı sıra Türkiye de de eczanelerde satılabilmektedir.

Kedi otu kökü içeriğinde valerenik asit ve valerenal maddelerinin oldukça kuvvetli tedavi edici özelliğinin bulunduğu yapılan araştırmalarda kanıtlanmıştır.

İdrar Söktürücü Kedi Otu Kökü

2 – 4 hafta süresince kullanan kişilerin uykusuzluk problemlerinin kökten tedavi edilmesinde, günlük hayatların da oldukça aktif ve konforlu şekilde devam etmelerinde yardımcı olduğu kanıtlanmıştır.

Uykuya dalma sorununu ortadan kaldıran kedi otu kökü kapsülü ile sizlerde uyku sorunlarınızı çözüme ulaştırabilirsiniz. Ayrıca idrar söktürücü ve idrar yolu enfeksiyonları gibi hastalıklarında doğal yolla temizlenmesinde büyük etkisi bulunan bu kapsülü tüm eczanelerden temin edebilirsiniz.

Daha sakin bir yaşam için çeşitli yan etkileri bulunan ilaçları kullanmak yerine kedi otu kökü gibi gıda takviyesi olan ürünleri tercih etmenizde yarar bulunur.

Yan etkisi olmayan gıda takviyeleri ile ihtiyacınız olan tedaviyi görebilir sağlıklı yaşayabilmek adına ilaç kullanımını en aza indirebilirsiniz.Diğer faydalı bilgiler makalemizi incelemeyi unutmayın. Sağlık, gıda takviyesi, yan etkisiz tedavi yöntemleri.

göz kararması neden olur? 

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Şimal Dayak

Kendini bildi bileli yazar, bu yazar...

Yazarın Diğer Paylaşımları

Ayrıca Bunada Göz Atabilirsiniz

Close
Close

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak çalışmalarımızı sürdürebilmemize destek olun.