Web Tasarım Seo

Kurumsal Web Siteleri İçin Blog Sayfasının Önemi ‘Çok Büyük’

Firmanız için büyük ümitlerle hazırlattığınız ve tasarlattığınız kurumsal Web Sayfanız var ve herşey doğru yapıldığı halde beklentinizi karşılayamadı mı?

Bence hemen blog sayfası açmanızın ve açtırmanızın tam zamanı.

Birçok kişi ve müşterilerden duyduğum kadarıyla genelde gereksiz ve zaman kaybı olduğu düşüncesindeler. Kim uğraşıcak onunla, kim yazıcak şimdi onu, ben anlamam ki.

Büyük firmaların ve reklam departmanlarının hazırladıkları blog sayfaları çok etkili. Minimum maliyetle maximum site trafiği sağlayan şirket blog sayfaları ayrıca hiç ummadığınız zamanlarda bile mükemmel trafiklerle yüksek cirolar sağlayabilirler.

Şirketin Kurumsal Web Sitesi için Blog Kurmaya Karar veren Girişimcilerden Sık Sorulan Sorular

Ne Kadar Sıklıkta ve Sürede Makale Yayınlamalıyız ?

Ne kadar çok makale eklerseniz o kadar çok trafiğe sahip olursunuz. Ancak çok vaktiniz yok ise haftada 2 yada 3 makale başlangıç için işinizi görecektir.

Blog Sitemiz İçin Hangi Altyapı ve Sistemi Kullanmalıyız ?

WordPress ve Joomla En uygun blog altyapısına İçerik yönetim sistemleridir. Ancak blog sayfası için önerimiz wordpress olacaktır. Gerek kullanım kolaylığı gerek altyapısı.

WordPress veya Joomla Gibi Sistemler Konusunda Hiçbir Bilgimiz Yok. Ne Yapabiliriz ?

blog sayfasının faydaları

İster wordpress veya joomla teması ile isterseniz kurumsal kimliğinizi yansıtacak arayüz tasarımı ile uygun fiyatlara sizlere altyapıyı hazırlayabiliriz. Yapmanız gereken iletişim sayfasından bizlere ulaşmak.

Blog Sayfasında Zaman Ayıramıyorum veya Yazdıklarım Hoşuma Gitmiyor. Ne Yapmalıyım ?

Eğer blog sayfasına içerik yazmaya vakit bulamıyor veya yazdığınız içerikler hoşunuza gitmiyor ise kesinlikle yardım almanız gerekli. Bunun için Blog sayfanızla kurulumu tasarımı dahil baştan sona ilgilenebilir, sektörünüzü ve rakiplerinizi analiz ederek firmanızı uygun konumlara yükseltmek amacıyla seo uyumlu makaleler yazabiliriz.

İçerikler İçin Destek Alacak Olursam Ne Kadar Ücret Ödemem Gerekir ?

Piyasa ortalamasına bakılacak olursa 300 kelimelik seo uyumlu makale adedi için ödeyeceğiniz ücret 30 tl’yi geçmemelidir. Ancak bir web sitesinin blog sayfası yönetimi, içerik yazılması gibi destekleri aylık veya yıllık olarak anlaşmalar sağladığınızda çok daha uygun fiyatlara gelmelidir.

Blog Yazılarının Tanıtımlarını Nasıl Yapabilirim ?

Blog sayfanıza makaleler eklediniz ancak bunlara destek olabilecek sosyal medya hesaplarınızı da devreye sokmak gerekir. Bir web sitesi veya blog sayfası için sosyal medya olmazsa olmazlardandır. İster yazdığınız makaleler otomatik paylaşılacak şekilde scriptlerle ister manüel olarak sosyal medya hesaplarınızda da paylaşımda ve etkileşimde bulunmalısınız. Gerekirse Şirket çalışanlarından da destek alarak kendi sosyal medya hesaplarında da paylaşmalarını sağlayabilirsiniz.

Blog Sayfası ve Diğer Sayfalar Hakkında Önerileriniz Nelerdir ?

İster kurumsal sitenizin içerisinde olsun ister kurumsal sitenizden farklı bir site olarak açmış olun. Olması gereken sayfalarınız Hakkımızda, İletişim, Gizlilik Koşulları ve Hizmetlerinizi Anlatan Kısa veya Uzun Yazılar.

En Çok Yapılan Hatalar Nelerdir ?

En çok yapıulan hatalar firmalar blog sayfalarında insanlara bilgi vermek yerine sürekli olarak kendilerini tanıtmalarıdır. Bu durumla müşteriler veya ziyaretçiler memnun kalmayabilirler. Blog sayfanızda kendinizi tanıtma oranınız % 15’i geçmemelidir.

Sonuç Olarak Değerlendirecek Olursak;

Eğer bir kurumsal siteniz veya e-ticaret siteniz var ise mutlaka blog sayfası kurmalısınız. Blog sayfası organik trafik yükseltme çalışmalarını da beraberinde yapmanız gerekir. Yukarıda yazılanları uyguladığınız taktirde blog sayfanızda inanılmaz bir etkileşimle mükemmel dönüşler alacağınıza inanabilirsiniz.

Kaynak : https://www.barisdayak.com/kurumsal-websiteleri-blog-sayfasinin-onemi/
[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Barış Dayak

Grafik Tasarım, Web Tasarım ve Programlama konusunda oldukça deneyimli Barış Dayak, aynı zamanda sizler için paylaşımlarda bulunuyor.

Yazarın Diğer Paylaşımları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ayrıca Bunada Göz Atabilirsiniz

Close
Close

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak çalışmalarımızı sürdürebilmemize destek olun.