Faydalı Bilgiler

Pratik Temizlik Fikirleri

Kolay Yoldan Ev Temizlik Önerileri

Bayanların günlük rutin temizlikleri hakkında bazı ipuçlarımız var. Hergün aynı işleri yapıyorsunuz ama hergün yine pisleniyor. Sizler için bir kaç küçük pratik önerilerimize göz gezdirin, mutlaka işinize yarayacak ve yorulmayacaksınız.

Cam Temziliği

Camlarınızı hazırladığınız suya bi miktar kullandığınız bulaşık sabunundan damlatın ama öyle pek köpüklü olmasın, camlarınızı bu suyla silin ve kuru bir bez ile kurulayın. Bu bütün kirli camları tamamiyle pırıl pırıl yapacaktır.

Mutfak Dolapları

Mutfak dolaplarınız çok aşırı yağlı değilse, bulaşık makinesinde kullandığınız kapsüllerden, yani tabletlerden kaynar suya atın, çok kaynar olmadan elinizin dayanacağı şekilde silin ve kurulayın,bu harika bir fikir 😉

Islak Mendil Mucizesi

Evet ıslak mendil bir çok kadın için vazgeçilmezdir. Halınıza birşeymi döküldü ve acil silmeniz mi gerekiyor,hemen bir kaç ıslak mendil ile temizleyin ve leke kalmasını önleyin,zira silmek için su ve sabun ayarlayana kadar leke halınıza işleyecektir.Ama ıslak mendil imdadınıza yetişebilir. Tabi bu sadece halı için değil, perdenizde,duvarınızda,koltuğunuzda hatta kıyafetinizde bile ıslak mendili kullanabilirsiniz.

Ocak Temizliği

Ocağınız aşırı derece de yağ ve kir tutmuşsa, ovala ovala çıkmıyorsa, hemen az bir miktar su kaynatın,ve ocağınıza taşmayacak şekilde döküp 10 dakika bekletin kirler yumuşadığında sarı bez yardımıyla suyu alın ve üzerine cif dökerek telleyin. Yumuşayan kirler sizi yormadan çıkıp gidecektir.

Sararmış Perdeler

Perdeler sapsarı ve ne yapsanız beyazlamıyor mu? çözümü çok kolay, akşamdan perdelerinizi bir leğene koyun üzerine biraz duştan sıcak su – soğuk su karışımı ile çamaşır suyu ekleyin. Sabaha kadar bırakın kalsın, sabah suyunu sıkıp makineye atın bir durulama bile yeterli olacaktır,işte bembeyaz perdeler.

Yumuşatıcı Kokusu

Çamaşır makinanız yıkıyor ama yumuşatıcı kokmuyor ise, çamaşırlarınız yumuşatııcı bölümüne geldiğinde yumuşatıcıyı dökün ve yumuşatıcıyı aldığında makinanızı kapatın yarım saat kadar kapalı kalsın (beklet de olabilir) daha sonra açın ve kaldığı yerden ayarını yapın. Yıkanan çamaşırlarınız muhteşem yumuşatıcı kokacaktır.

Fayans Araları

Banyo ve evinizde ki fayanslar kirlenmiş ve siyaha yakın bir renkteyse çözümü çok basit, bir banyo tasına su doldurup içine çamaşır suyu ve cif ekleyin. Bunu bir diş fırçası ile batırıp fayans boşluklarına diş fırçalar gibi sürün, son olarak yerleri sildiğiniz de beyazlığı göreceksiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Şimal Dayak

Kendini bildi bileli yazar, bu yazar...

Yazarın Diğer Paylaşımları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ayrıca Bunada Göz Atabilirsiniz

Close
Close

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak çalışmalarımızı sürdürebilmemize destek olun.