Faydalı Bilgiler

Sadece Bir Kaç Dakikada Beyin Egzersizi Yapın

beyin egzersizi yaparak dinlenin

Beynimiz şüphesiz ki, vücudumuzda en çok işlev kurduğumuz organımızdır. Gün içinde çeşitli duygu ve düşünlere maruz kalan beynimizin de küçük bir egzersize ihtiyacı olduğunu unutmayalım. Nasıl ki bir yerlerimiz ağrıdığında masajla o bölgemizi dinlendiriyorsak, beynimizin yorgunluğu ve baş ağrılarımızı sadece bir ilaç ile tedavi etmemeliyiz. Şimdi sizlerin düşüncesi peki ama nasıl olacak değil mi ?

Beyin Egzersizi Yaparak Dinlenmenin Püf Noktaları

Şöyle ki beyniniz her gün gördüğü objelerden bile zaman zaman yorulabilir, ve onu biraz dinlendirmek ise sizin elinizde, örneğin bir kaç küçük biblonuzun yerini değiştirin, her gün baktığınız aynanızı farklı bir yerden bakın, gerekirse yatağınız da bile değişiklik yaparak farklı bir yerde uyumaya çalışın,
yaptığınız standart şeylerin yerlerini bile değiştirerek başlayabilirsiniz, örneğin önce üzerinizi giyinip daha sonra kahvaltı edebilirsiniz, veya kahvaltı edip üstünüzü giyinebilir hatta en son dişlerinizi fırçalayabilirsiniz, araştırmalara göre beynimizin diğer tarafınızı çalıştıran en büyük faktörün dokunsal duyu olduğunu belirlemiştir. Nitekim sizlerde eğer sağ elinizi sol elinize göre daha fazla kullanıyorsanız r bölümünü çalıştırmanız için bir fırsat olarak kullanmadığınız eliniz ile su içebilir , dişinizi fırçalayabilirsiniz.

Beyninizi dinlendirebileceğiniz diğer bir yöntem ise, kendinizi bir oda ile baş başa bırakın ,ışıkları kapatın ve sadece sessizliği dinleyin, konuşmadan uzun bir süre sakin kalmanız bu açıdan yapabileceğiniz en güzel egzersizlerden biri olacaktır. Pek fazla düşüncelere konsantre olmadan kısık sesle bir müzik dinleyerek de bu egzersize destek olabilirsiniz. Yakacağınız bir tütsü, dışarıdan yağan bir yağmur sesi sizi bu günlük fazlasıyla dinlendirmeye yardımcı olacaktır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Barış Dayak

Grafik Tasarım, Web Tasarım ve Programlama konusunda oldukça deneyimli Barış Dayak, aynı zamanda sizler için paylaşımlarda bulunuyor.

Yazarın Diğer Paylaşımları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ayrıca Bunada Göz Atabilirsiniz

Close
Close

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak çalışmalarımızı sürdürebilmemize destek olun.