Web Tasarım Seo

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılmalı

Seo Uyumlu Makale Yazmak

Seo Uyumlu Makale Yazma İpuçları

Seo Uyumlu Makale nasıl yazılmalı, Dijital dünyanın gelişmesiyle birlikte, sanal ortamlarda yer edinmek eskisi kadar kolay olmuyor artık. Google bizlere bu konu da oldukça bonkör davransa da çeşitli şartları var ve bu şartları yerine getirebilenler Google gözünde sevimli kalıyor ve sizi hedefinize ulaştırıyor.

Seo Uyumlu Makale nasıl yazılmalı, Şüphesiz ki özgünlük Google olmazsa olmazlarından. Bir web siteniz var görselleriniz içeriğiniz oldukça iddealı, işiniz de bir numara olmaya bir adımınız kaldı. Oda zahmetli ama karşılığını fazlasıyla alabileceğiniz yoğun bir çalışma olan Seo. Düzenli şekilde çalışılan seo mutlaka size istediğinizi verecektir. Seo’nun da olmazsa olmazları var tabii. Bunun en önemlilerinden birisi ise özgün makale yazımıdır.

 Seo uyumlu makale nasıl yazılır ?

Kendinize belirleyeceğiniz bir anahtar kelime ile başlamalısınız. Seçtiğiniz anahtar kelime mutlaka konunuzla alakalı ve kısaca konunuzu anlatmalı olacak şekilde seçilmelidir.

Maddeler halinde sıralamak gerekirse;

Başlık anahtar kelime ile başlamalıdır ya da anahtar kelime içermelidir.

  • Başlık en az 3 kelimeden oluşmalıdır ve en fazla 66 karakter olmalıdır.
  • Url mutlaka anahtar kelimeyi içermelidir, yoksa kopya içerik izlenimi oluşturur.
  • Metnin açıklama kısmı en fazla 160 karakter olmalıdır ve açıklama kısmında anahtar kelime kullanılmalıdır, hatta anahtar kelime ile başlaması avantajınıza olacaktır.
  • Makale içindeki başlık kısmı mutlaka H1 etiketi ile anahtar kelime kullanılmalıdır.
  • Makale devamında içerikteki diğer başlıklar H2 ve H3 etiketleri ile kullanılmalıdır. Ve anahtar kelime kullanımı burada da faydanıza olacaktır.
  • Makalenin içerik kısmı ise en az 300 kelime olmalıdır, Google 300 kelime altında ki makalelerin pek fazla bilgi verici özellikte olmadığı düşüncesindedir. Bu nedenle en az 300 kelime olmalıdır ve paragraflar aşırı uzunlukta olmayarak, okuyucuyu sıkmayacak şekilde yazılmalıdır.
  • İçerikte bulunan anahtar kelimeler 2.5-3.0% oranında olmalıdır. Fazlası veya daha azı zararınıza olabilir.
  • Makalede ki kelimelerin ilk ve son 50 ila 100 kelime arasında mutlaka anahtar kelime bulunmalıdır.
  • Eklenilen görsellerde alt etiketin en az birinde anahtar kelime kullanılmalıdır.

Özellikle wordpress kullanıcıların faydasına yarayacak bir diğer unsur da Seo alt yapısının sistemde size yardımcı oluşudur. Yazdığınız makalenin okunabilirliği kod parçacığında size eksik verileri göstererek düzenlemenize yardım sağlamaktadır.

Seo uyumlu içerik kadar önemli olan bir konu var. Günümüzde sayfa hızı (pagespeed) değeri yüksek siteler çok önemli. Daha önce ki yazımızda Resim Optimizasyonu ile Sayfa Hızı (PageSpeed) Arttırma şeklinde makale paylaşmıştık.

Seo uyumlu makalenin bir diğer amacı, özgün olması ve ziyaretçilere bilgi verici içerikte yazılmasıdır. Eğer ziyaretçi konu hakkın da bilgi sahibi olamıyor ise bu makale kesin olarak seo uyumlu olmamakla birlikte Google tarafından da onaylanmamaktadır.

Amaç ziyaretçiye en doğru ve sağlıklı bir şekilde bilgiyi aktarabilmektir.

Ayrıntılı bilgi almak ve seo – page speed artırma gibi hizmetlerden faydalanmak için barisdayak.com sitesinden bilgi veya hizmet almak için detaylı inceleyebilirsiniz.

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

Şimal Dayak

Kendini bildi bileli yazar, bu yazar...

Yazarın Diğer Paylaşımları

Close

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak çalışmalarımızı sürdürebilmemize destek olun.