Galeri

Ülkeler ve Dans Çeşitleri

Dans Çeşitleri ve Dans Türleri; Çoğu insanlar dansı bir yaşam biçimi olarak benimsemiş ve yöreden yöreye, ülkeden ülkeye çeşit çeşit dans türleri geliştirmiştir. Müziğin ritmiyle beraber omuzlar ve ayakların kıpırdamasıyla başlayan dansın zamanla insan da tutkuya dönüştüğü ve ortaya mükemmel eserlerin çıktığı doğrudur.

Ülkeler ve Dans Çeşitleri Nelerdir ?

Bilen bilmeyen herkesin mutlaka bu danslara bir aşinalığı vardır. Sizlerle bugün dans çeşitleri ve ait oldukları ülkeleri paylaşıyorum. Müzik hayattır, ama dans da bir o kadar o hayata renk katandır. Ülkelerin dans çeşitlerini izleyerek, hem fikir edinin hemde tecrübe…

TANGO –  ARJANTİN

Dans çeşitlerinde en önemlilerinden Tango, aşkın, tutkunun,aitliğin dansıdır. Partnerinize tamamiyle güvenebileceğiniz tutkunun doruklarda yaşanabileceği ve müziğin esrarengiz uyumu ile sanatın altın buluşmasıdır.

VALS – AVUSTURYA

Vals adeta prenses dansı da denilebilir. Salonda prensesler gibi süzülmenin, nazik ve zarifliğin simgesi. Bir çok düğünlerde artık vals yapılmaktadır.

SALSA – KARAYİPLER

Dans çeşitleri arasında en çok sevilen latin danslarından Salsa Eğlence ve romantizmin bir diğer dansı da salsadır. Öğrenmesi oldukça kolay ve ritimleriyle aklımıza ilk gelen isim yine Shakira tabiki…

SAMBA – BREZİLYA

Tamemen çılgınlığın dansı da denebilir. Oldukça keyifli ve adrenalini yüksek bir danstır. Tutkusu ise diğer danslara oranla fazlasıyla cesurdur.

TARANTELLA – İTALYA

Tarantula tarafından sokulan kişilerin bu dansı yaptıkları ve zehirden kurtulmaları için ter atma yolu ile bu dansı yaptıklarına inanılır.

ROCK AND ROLL – ABD

Sean paul’un bu klibinde rock and roll’un keşfediliş hikayesi oldukça güzel anlatılmış.

HULA DANSI – HAWAİİ

Hawaii’ye özgü bu dans yerlileri tarafından oldukça ilgi görüyor ve dünya genelinde de dikkat çekmeye başlıyor.

HAKA DANSI – YENİ ZELANDA

Nasıl dans olmuş bilemem ama oldukça ilginç bir dans türü doğrusu. Savaşlarda karşı tarafı korkutmak amacıyla geliştirilmiş bir yöntem olarak günümüze uzanmıştır.

FLAMENKO – İSPANYA

Topuk sesi deyince aklımıza ilk gelen dans türüdür şüphesiz ki , seyri de oldukça keyifli ve dikkat çekici bir danstır.

SİRTAKİ – YUNANİSTAN

Arnavut dansı olarak da bilinir, ama yunanlılar bu dansı öyle çok benimsemiştir ki yöresel dansları halini alır, yavaş ritimlerle başlayan dans hızlandıkça eğlenceli hale gelir…

HORON – HALAY – ZEYBEK – KOLBASTI – KAFKAS –  TÜRKİYE

Mustafa Kemal Atatürk Son Balo (Vals & Zeybek)

Ülkelerin Dans türleri oldukça fazladır. Her ülkenin kendine has olan bu danslarını izlemek ve hatta uygulamak oldukça zevkli.

Benzer konumuz ( Hobi Edinmek İsteyenler ) yazısını okuyabilirsiniz.

[Toplam: 57   Ortalama: 2.6/5]

Şimal Dayak

Kendini bildi bileli yazar, bu yazar...

Yazarın Diğer Paylaşımları

Ayrıca Bunada Göz Atabilirsiniz

Close
Close

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak çalışmalarımızı sürdürebilmemize destek olun.