Faydalı Bilgiler

YouTube, rahatsız edici videoları bu hafta izole etmeye başladı

Reklamlar yayınlayamaz veya diğer web sitelerinde paylaşılamaz.

Haziran ayında Google, doğrudan kendi standartlarına aykırı olmayan, ancak “tartışmalı dini veya üstüncül içerik” içeren YouTube videolarını izole etmeye başlayacağını açıkladı. Ve bu hafta başlayarak, bu çabalar yürürlüğe girmeye başlayacak.

Youtube Rahatsız Edici Reklamları Tamamen Kaldıracak

Bu kategoriye giren videolar reklam yayınlayamaz ve onları yayınlayan kullanıcılar içerikten para kazanamaz. Yorumlar da devre dışı bırakılacak. Buna ek olarak, bu videolar herhangi bir önerilen listeye dahil edilmeyecek veya başka web sitelerine gömüldüklerinde oynatılmayacak ve oynamadan önce bir uyarı ekranı görüntülenecektir. Kısıtlamalar, etkileşimi azaltmak ve videoların erişimini en aza indirmek içindir.

Aşırı videolar için bu “sınırlı devlet” ile birlikte Google, belirli anahtar kelimeleri arayan kullanıcıları aşırı içerikli içeriğe karşı videolara yönlendiren bir Yönlendirme Yöntemi de sundu. Şirket, YouTube politikalarını ihlal eden içeriği izlemek ve kaldırmak için makine öğrenen video algılama yöntemini kullanıyor.

Politikadan etkilenen videoları yayınlayan kullanıcılar, şirketten bir not alacak ve kısıtlamaların uygun olmadığını düşündükleri takdirde, bu karara itiraz edebileceklerdir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Barış Dayak

Grafik Tasarım, Web Tasarım ve Programlama konusunda oldukça deneyimli Barış Dayak, aynı zamanda sizler için paylaşımlarda bulunuyor.

Yazarın Diğer Paylaşımları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ayrıca Bunada Göz Atabilirsiniz

Close
Close

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak çalışmalarımızı sürdürebilmemize destek olun.